Pod tuleję Taper Lock

Koła pasowe – za co odpowiadają?

Koła pasowe to podstawowy element przekładni pasowej. Pełnią między innymi rolę napędu w alternatorze, układzie wspomagania kierowniczego, jak i wykorzystywane są do kompresora klimatyzacji. Koła pasowe stanowią składową przekładni pasowej, na którą zakładany jest pas napędowy, a ich podział to koła pasowe gładkie (lub płaskie), z rowkiem (do pasów klinowych, inaczej koło pasowe klinowe) oraz koła pasowe z rowkami w poprzek obwodu.

Koła pasowe do pasów klinowych

Koła na paski klinowe należą do jednych z najczęściej poszukiwanych części. Koła na paski klinowe, inaczej rowkowe, składają się z wieńca, na którym znajduje się pasek klinowy, piasty i tarczy lub ramion, które łączą element wieńca z piastą.

Pod tuleję Taper Lock

Koła pasowe pod tuleję taper lock

Koło pasowe wału

Innym popularnym typem kół pasowych są koła wału korbowego, które pozwalają minimalizować drgania skrętne wału, do jakich dochodzi w wyniku działania silnika.

Kiedy wymieniać?

Głośna praca paska wielorowkowego, jego zsuwanie się, rdza na kole, większa częstotliwość i siła drgań skrętnych wału, widoczne ubytki koła –wszystko to powinno zmusić nas do wymiany koła pasowego.

W naszej ofercie, którą wyróżnia wyjątkowo atrakcyjna cena, znajda Państwo szeroki wybór najpotrzebniejszego w tym zakresie asortymentu, zarówno lekkie koła pasowe aluminiowe, koła do silników elektrycznych, czy też koła do pasów klinowych. Materiał, z jakiego wykonane są poszczególne elementy jest zawsze najwyższej jakości, co w połączeniu w wysoką jakością wykonania gwarantuje producent kół - firma OPTIBELT.

Realizujemy zamówienia w Mińsku Mazowieckim i w mieście Warszawa, jednak nasz sklep dzięki sprzedaży wysyłkowej, pozwala na działalność sięgającą poza województwo mazowieckie.

na stronę
Pokazuje 1 - 20 z 657 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 657 elementów