Koła pasowe

Koła pasowe – za co odpowiadają?

Koła pasowe to podstawowy element przekładni pasowej. Pełnią między innymi rolę napędu w alternatorze, układzie wspomagania kierowniczego, jak i wykorzystywane są do kompresora klimatyzacji. Koła pasowe stanowią składową przekładni pasowej, na którą zakładany jest pas napędowy, a ich podział to koła pasowe gładkie (lub płaskie), z rowkiem (do pasów klinowych, inaczej koło pasowe klinowe) oraz koła pasowe z rowkami w poprzek obwodu.

Koła pasowe do pasów klinowych

Koła na paski klinowe należą do jednych z najczęściej poszukiwanych części. Koła na paski klinowe, inaczej rowkowe, składają się z wieńca, na którym znajduje się pasek klinowy, piasty i tarczy lub ramion, które łączą element wieńca z piastą.

Koła pasowe

Koła pasowe klinowe i zębate

Koło pasowe wału

Innym popularnym typem kół pasowych są koła wału korbowego, które pozwalają minimalizować drgania skrętne wału, do jakich dochodzi w wyniku działania silnika.

Kiedy wymieniać?

Głośna praca paska wielorowkowego, jego zsuwanie się, rdza na kole, większa częstotliwość i siła drgań skrętnych wału, widoczne ubytki koła –wszystko to powinno zmusić nas do wymiany koła pasowego.

W naszej ofercie, którą wyróżnia wyjątkowo atrakcyjna cena, znajda Państwo szeroki wybór najpotrzebniejszego w tym zakresie asortymentu, zarówno lekkie koła pasowe aluminiowe, koła do silników elektrycznych, czy też koła do pasów klinowych. Materiał, z jakiego wykonane są poszczególne elementy jest zawsze najwyższej jakości, co w połączeniu w wysoką jakością wykonania gwarantuje producent kół - firma OPTIBELT.

Realizujemy zamówienia w Mińsku Mazowieckim i w mieście Warszawa, jednak nasz sklep dzięki sprzedaży wysyłkowej, pozwala na działalność sięgającą poza województwo mazowieckie.

(5/5), głosów: 2
Ocena strony