Telefon: 661 375 661

Koła pasowe

Koła pasowe w naszym sklepie internetowym

W naszym asortymencie znajdują się produkty lidera rynku wśród producentów kół pasowych - firmy Optibelt. Specjalizujemy się w sprzedaży kół pasowych, mamy bogatą ofertę produktów zróżnicowanych pod kątem średnicy obliczeniowej i ilości rowków, dzięki czemu posiadamy koła pasowe do zastosowania w rolnictwie i przemyśle (do sprzętu rolniczego, pojazdów i maszyn). Dbając o zadowolenie naszych klientów utrzymujemy wysokie stany magazynowe, co sprawia, że zamawiane produkty są dostępne na magazynie, co oznacza szybki czas wysyłki. Co ważne Nasi klienci mają możliwość zwrotu lub wymiany zamówionych towarów.

Koła pasowe – za co odpowiadają?

Koła pasowe to podstawowy element przekładni pasowej. Pełnią między innymi rolę napędu w alternatorze, układzie wspomagania kierowniczego, jak i wykorzystywane są do kompresora klimatyzacji. Koła pasowe stanowią składową przekładni pasowej, na którą nakładany jest pas napędowy, a ich podział to koła pasowe gładkie (lub płaskie), z rowkiem (do pasów klinowych, inaczej koło pasowe klinowe) oraz koła pasowe z rowkami w poprzek obwodu (koła zębate).

Koła pasowe do pasów klinowych

Koła na paski klinowe należą do jednych z najczęściej poszukiwanych części. Koła na paski klinowe, inaczej rowkowe, składają się z wieńca, na którym znajduje się pasek klinowy, piasty i tarczy lub ramion, które łączą element wieńca z piastą.

Koła pasowe

Koła pasowe klinowe i zębate

Kiedy wymieniać?

Głośna praca paska wielorowkowego, jego zsuwanie się, rdza na kole, większa częstotliwość i siła drgań skrętnych wału, widoczne ubytki koła –wszystko to powinno zmusić nas do wymiany koła pasowego.

W naszej ofercie, którą wyróżnia wyjątkowo atrakcyjna cena, znajdą Państwo szeroki wybór najpotrzebniejszego w tym zakresie asortymentu, zarówno lekkie koła pasowe aluminiowe, koła do silników elektrycznych, czy też koła do pasów klinowych. Materiał, z jakiego wykonane są poszczególne elementy jest zawsze najwyższej jakości, co w połączeniu z wysoką jakością wykonania gwarantuje producent kół - firma OPTIBELT.

Realizujemy zamówienia w Mińsku Mazowieckim i w mieście Warszawa, jednak nasz sklep dzięki sprzedaży wysyłkowej, pozwala na działalność sięgającą poza województwo mazowieckie.

Pomoc specjalistów

Masz problem z wyborem właściwej części? Możesz skorzystać z wsparcia naszych specjalistów przy obliczeniu wszystkich parametrów przeniesienia napędu. Zachęcamy do skorzystania z naszego wsparcia merytorycznego popartego wieloletnim doświadczeniem i nieustannym poszerzaniem naszej wiedzy. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz!

(5/5), głosów: 3
Ocena strony